1. dívčí oddíl

Až do loňského tábora byli Fialky jedna ucelená družina. V družině byly však velké věkové rozdíly, takže jsme se rozhodli družinu rozdělit na starší a mladší. Můžeme tak program přizpůsobovat vzhledem k tomu, co si daný věk žádá. Starší si ponechávají původní název Fialky, mladším se nyní bude říkat pouze „světlušky“ do té doby, než složí skautský slib. Poté si zvolí vlastní originální název. 

Světlušky:
Věk: 8-11 let
Vůdkyně: Natálie Škaloudová – Copí
Členky: Natálka, Méďa, Ema, Marinette, Julča, Lucka, Anežka, Andrejka, Zmrzlina, Ajla
Schůzky: každé úterý od 17:00 do 19:00

Družina se víceméně skládá z nováčků, či z holčiček, které jsou ve skautu teprve krátce. Snažíme se je zasvětit do světa skautingu  a postupně je naučit vše potřebné. Je úžasné, jaké pokroky zaznamenáváme každý přicházející měsíc. Z „ukňouraných dětiček“ se postupně stávají samostatné, odvážné a uvědomělé mladé slečny, kterým není jedno, co se v jejich okolí děje. Hlavní náplní letošního školního roku bude příprava na závody, které se konají na jaře. Do příprav se zapojí i starší Fialky, které mladším sestřičkám pomohou s učením.

Skautky Fialky: 
Věk: 11-14 let
Vůdkyně: Lenka Brousková – Borůvka
Členky: Žďára, Eliška, Palma, Delfí, Domča, Kamzík, Oveša, Peřinka,  Hlavička a Kočička.
Schůzky: každý pátek od 16:00 – 18:00

Družina se skládá z šikovných, dobrosrdečných a veselých holek. Učíme se společně spoustu nových věcí, snažíme si postupně osvojovat skautské zásady a dovednosti. Ale především se zaměřujeme na budování té správné holčičí party. Aby měli děvčata oporu jedna ve druhé, cítili se společně dobře a uvolněně. Společně se snažíme vybudovat si opravdové a upřímné přátelství, které si neklade žádné podmínky. Každého příjímáme takového, jaký je. Snažíme se rozvíjet přednosti a pomáháme bojovat se slabostmi. Chci, aby měli děti ve skautu pevné zázemí, které jim bude sloužit jako ostrůvek v dnešním zběsilém a složitém světě. 
Helena Melicharová 
 
 

Náš pokřik:

Krásné, chytré, voňavé, také vždycky laskavé.
Navzájem si pomáháme a zlé věci přemáháme.
Umíme si poradit a své chyby napravit.
Fialky jsou něžná kvítka, pomůžem ti na nosítka.
A komu se to nelíbí? Ať si ruku políbí!
Skaut jede!!