2013 – galerie Borůvky

Betlémské světlo 24.12.2013

Betlémské světlo je plamínek, který každý rok putuje napříč Evropou proto, aby přinesl pohodu a klid i do každého domova. A právě na Štědrý den úpičtí skauti tímto křehkým, ale hřejivým plamínkem rozdávali radost lidem v Úpici.

Čapkovice Open 21.-22.12.2013

V 10. ročníku obsadili v mladší kategorii Krahujci ve společném týmu s Borůvkami 3. místo, Komáři skončili na 6. místě. Ve starší kategorii získal kmen Imgwivvvingwi rovněž bronzovou medaily. Velmi chválený turnaj, ve starší kategorii letos početně velmi obsazen.

Vánoční schůzka Borůvek 20.12.2013

Borůvky za sebou mají druhé společné vánoční posezení, tentokrát již slavnostně v našich krojích a hlavně v plném počtu! Jako první dárek se rozdávaly lipové lístečky za rok společné činnosti, následovalo vánoční cukroví, čaj a zpívání koled za zvuku Verunčiny kytary. Vyrobené dárky byly moc povedené a všem Borůvkám moc děkuju za nádherný podvečer!

Světlušky a skautky se učí správně čistit zoubky 13.12.2013

Jedná se o preventivní projekt "Dental alarm" určený pro děti mateřských, základních i středních škol, který si pro nás připravují studenti medicíny - oboru stomatologie. První část je teoretická - pohádka, prezentace několika obrázků a základní znalosti této problematiky, v druhé polovině studenti každému dítěti zvlášť pomáhají s nácvikem správné techniky čištění a upozorňují na časté chyby.

Výprava do matičky Prahy se skauty ze Spáleného Poříčí 30.11.-1.12.2013

Dobrodružný víkend přelomu listopadu a prosince byl pro družinku Borůvek + Žížalu od Krahujců věnován dvoudennímu výletu do našeho hlavního města. O zážitky i program se postaralo naše přátelené středisko Devětsil ze Spáleného Poříčí u Plzně. Těšíme se na další společné akce!

1. narozeniny Borůvek 18.10.2013

Oslava prvního společného roku Borůvek.

Slavnost Babího léta 20.-22.9.2013

Podruhé jsme přijali pozvání polických skautů a skautek na jejich tradiční akci, tentokráte s podtitulem Cesta na severní pól.

Nábor vlčat a světlušek 6.9.2013

Akce pro prvňáčky a druháčky navazující na nábor v základních školách v Úpici.

Tábor na sv. Kateřině 27.7.-10.8.2013

Společný tábor úpických Komárů, Krahujců a Borůvek na tábořišti královédvorských skautů.

Nováčkovská zkouška Borůvek 28.-30.6.2013

Víkend plný dobrodružství, testování sebe sama a hledání skautských ideálů. Ve zkoušce Borůvky zdárně obstály v 12 úkolech, prokázaly svou chuť stát se opravdovou skautkou a právoplatně patřit do naší velké skautské rodiny. Právě díky této zkoušce budou moci na letním táboře složit skautský slib.

PJH 18.-19.5.2013

Přechod Jestřebích hor - 17. tradiční skautské setkání světlušek, vlčat, skautek, skautů, rangers a roverů na Pasekách v Jestřebích horách, organizované naším roverským kmenem Ingwivvvingwi.

Zdravotnický víceboj 24.4.2013

V letošním roce mělo naše středisko premiéru v účasti na tradiční oblastní soutěži v první pomoci - Zdravotnickém víceboji. Smíšená pětičlenná hlídka Borůvek a Krahujců se umístila na 8. místě, ve zdravotnických úkolech to bylo krásné místo 4. v konkurenci 11 družstev! Gratulujeme! http://www.televize-js.cz/clanky/upice/upice-14-rocnik-zdravotnickeho-viceboje

Výprava do luk a polí okolí Úpice 16.3.2013

První výprava Borůvek.