2015 – galerie Borůvky

Betlémské světlo 24.12.2015

Na Štědrý den jsme spolu se světluškami rozdávaly světélko na úpickém náměstí a to u příležitosti tradiční akce "Koledy s medovinou". Těšíme se na příští ročník této novodobé vánoční tradice!

Vánoční schůzka 1. dívčího oddílu 22.12.2015

Sešly jsme se v klubovně, za hudebního doprovodu fléten, kytar i klavíru zazpívaly koledy, zahrály si vločkovou hru...popíjely cukroví a chroupaly čaj ;-) . A přišel i Ježíšek, děkujeme za krásné ručně vyráběné dárečky!

Jedeme pro BS 19.12.2015

Družina Borůvek vyzvedla světélko v Malých Svatoňovicích a to přímo z vlaku od trutnovských Hraničářů. Dorazila také spousta lidí a úpický i malosvatoňovický pan farář, kterému tímto děkujeme za tyto fotky: https://picasaweb.google.com/111660770489532878056/BetlemskeSvetloMSvatonovice2015.

Stínadla 14.-15.11.2015

Děkujeme bratrům a sestrám Dvorákům za organizaci skvělé akce v pochmurných, tajemných a dobrodružných ulicích jejich města! Vydařená akce ;-) Mažňák, Mažňák, Mažňák!!! Část fotografií s dovolením propůjčena z: http://betminek.rajce.idnes.cz/

3. narozeniny družiny Borůvek 24.10.2015

Čas rychle letí, ze světlušek jsou veliké skautky, nových zážitků i všeho ostatního je spoustu a naše družina se rozhodla tohle vše sdílet se svými rodiči. Ukázat jim klubovnu, kroniky, přichystat jim překvapení i nahlédnutí do našeho družinového života. Oslava našich 3. narozenin k tomu byla skvělou příležitostí. Děkujeme za návštěvu!

Poradní skála V Důlni 13.9.2015

Oficiální zahájení 4. společného roku družiny a volení nových družinových funkcí.

Tábor na sv. Kateřině 25.7.-8.8.2015

Společný tábor úpických Komárů, Borůvek a Fialek na tábořišti královédvorských skautů.

Závěrečný slavnostní oheň na Žížle 17.7.2015

Skončil 3. společný rok družiny Borůvek a jeho slavnostní ukončení se letos konalo při západu slunce na kopci jménem Žížla. Jelikož všechny členky družiny splnily 2. stupeň skautské stezky v termínu, při táborových nástupech bude z pravé kapsy všem zářit temně modrý diamant!

Poděkování od Borůvek 16.7.2015

K Suchánkům domů jednoho dne dorazil velice tajemný dopis...stálo v něm, že dne 16.7. bude Žabka unesena. Víc nic...a tak jsem čekala, chystala pepřák i KPZku, připravovala se na nejhorší a rodiče mě nijak nebránili!! :( Přišel ten den, jenže chvíle nejistoty rychle vystřídaly pocity dojetí a vděčnosti. Družina Borůvek pro svoji vedoucí přichystala nádherné zážitkové překvapení, kde se prohlížely fotky, mluvilo, jedlo, pilo, tancovalao, poslouchala hudba... Děkuju Vám Borůvky za nádherný zážitek.

Vltava 27.-30.6.2015

Výprava Borůvkám za odměnu, za úspěchy a snažení na Svojsíkově závodu. Sjížděli jsme vlny Vltavy od Vyššího Brodu až do Zlaté Koruny, kde na nás dohlíželi naši bráškové ze střediska Devětsil ve Spáleném Poříčí. Jsme moc rády, že s námi jel i Tajnej a jsem si jistá, že na tuto výpravu nikdy nezapomeneme!

Svojsíkův závod v Rychnově nad Kněžnou 6.-7.6.2015

Jaká radost to byla, když jsme vyhráli okresní kolo. A o co byla větší, když jsme zjistili, že dalších zážitků tohoto závodu si užijeme i s dalšími kluky z našeho střediska a to s družinou Komárů, kteří pro změnu postoupili z okresního kola v Náchodě. Z celkového počtu 20 družin získali ve svých kategoriích Komáři nádhernou pomyslnou bronzovou a Borůvky bramborovou medaili. Gratulujeme! Za fotky děkujeme i Kobrovi a organizátorům závodu.

Popoles 29.-31.5.2015

Družina Borůvek byla požádána o výpomoc s organizací již 33. ročníku akce pro rodiče s dětmi - POchod POhádkovým LESem. O žádnou práci se však nejednalou, šlo rozhodně o parádní víkend našlapaný zábavou a spoustou nových zážitků. Děkujeme Blaničko a velká paní Moko! Více foto na webu junáckého střediska 07 Český Brod: http://skaut7.cz/fotogalerie/2015/category/252-popoles

PJH 16.5.2015

Osmnáctý ročník Přechodu Jestřebích hor, po roční odmlce se všichni příznivci této tradiční akce pořádané naším R&R kmenem Ingwivvvingwi sešli opět na Pasekách.

Prvomájové hrátky u dívčí klubovny 1.5.2015

Původně obyčejná schůzka družiny Borůvek se proměnila ve velikou běhací hru na zahradě naší klubovny. Při střediskové schůzi, která hned následovala, si ji hned vyzkoušeli i ostatní činovníci našeho střediska!

Svojsíkův závod v Nové Pace 25.4.2015

Jupí, družina Borůvek zdolala první místo v okresním kole tradičního Svojsíkova závodu! Uspěla v disciplínách modulu závod, jako bylo řešení krizových situací, rozdělávání ohně, pozorovací schopnosti, šifry, hledání informací, první pomoc a autonehoda. V modulu brány bylo náplní soutěže poznávání přírodnin, dopravka, fyzická zdatnost a všeobecné znalosti. Gratulujeme! Článek v královéhradeckém deníku: http://www.denik.cz/kralovehradecky-kraj/ve-svojsikove-zavode-zmerilo-sily-temer-dve-ste-skautu-20150427-w3u7.html

Závěrečný víkend příprav 17.-18.4.2015

Svojsíkáč je za dveřmi a naše družina si odhlasovala, že chce zopakovat a doučit se vše, co je v jejích silách. Toto je náš poslední společný víkend před závodem a jak to dopadne...to se dozvíme až za týden. :)

Gablenz Trutnov 12.4.2015

Příprava na Svojsíkův závod – společná akce Komárů a Borůvek. Akci pro nás připravil Šiškoun a jeho kamarádi. Děkujeme!

Svojsíkáč se blíží 10.-11.4.2015

Již za 14 dní se družina Borůvek poprvé a některé členky i naposledy zúčastní tradičního Svojsíkova závodu a to v Nové Pace. Rozhodly jsme se neponechat nic náhodě a oba víkendy před závodem nabitě věnujeme přípravám!