2016 – galerie Fialky

Vánoční schůzka 22.12.2016

Ve čtvrtek 22. prosince se uskutečnila vánoční schůzka družiny Fialek. Tento rok jsme neslavili se staršími Borůvkami, ale úplně sami. Každá vyrobila krásné originální dárky. Užili jsme si vánoční schůzku v přátelské vánoční atmosféře.

Vyzvednutí Betlémského světla 17.12.2016

V letošním roce se k vyzvednutí Betlémského světla z vlaku v Malých Svatoňovicích přidalo k družině Borůvek i několik Fialek a společně poté světlo, po celý týden až do Štědrého dne, uchovávaly ve svých domovech. Jako nejšikovnější opatrovnice se ukázala Kočička a Pony, po nějakou chvíli světlo také úspěšně opatrovala Mary. Děkujeme panu faráři Hojnému za krásné fotografie z Malosvatoňovického nádraží.

Tábor na sv. Kateřině 30.7.-13.8.2016

Společný tábor úpických Komárů, Borůvek a Fialek na tábořišti královédvorských skautů...pohledem holčičího fotografického oka.

Závěrečná výprava v Důlni 25.-26.6.2016

Další školní rok je za námi. Letos se světlušky hodně snažily, a tak pro ně byla připravena závěrečná a pohodová výprava plná her, která se odehrávala v Důlni. I přes počasí, které si s námi hrálo, nám zůstal úsměv na tváři a výpravu jsme si náramně užily.

PJH 21.5.2016

19. ročník tradiční akce malosvatoňovického střediska Přechod Jestřebích hor se vydařil a stejně jako loni nám opět přálo počasí! Možná si přát do budoucna už jen možnost obnovení akce zase na dva dny, ať nejsme tolik závislí na omezeném dopravním spojení :) .

Závody vlčat a světlušek v Hostinném 7.5.2016

Základní kolo ZVaS skončilo obzvláště pro Krahujce naprosto suprově - dvě hlídky postoupily do krajského kola! Žluťásci a Modrásci si zazávodí zhruba za měsíc v Červeném Kostelci ;). Poděkování za reprezentování našeho střediska patří i Běláskům a Fialkám. Zkušenosti jsou neocenitelné a můžou se výborně hodit do dalších závodů vlčat a světlušek...

Víkendové přípravy 29.–30.4.2016

Přespávačka Fialek v klubovně - poslední přípravy na závod...

Nedělní schůzka 24.4.2016

24. dubna jsme si udělaly nedělní schůzku, ve které jsme trénovaly na blížící se závody.

Výprava na Vízmburk 3.4.2016

Jarní prosluněná výprava k starému, pověstmi opředenému hradu Vízmburku. Po cestě jsme si vyprávěly pověry, které se k hradu váží, a zpívaly písničky. Na Vízmburku jsme se najedly a hrály hry, dokonce nám jeden ze zedníků, který pracuje na opravě hradu, udělal menší výklad o jeho historii, když náhodou přijel na obhlídku. Při cestě zpátky krásně svítilo sluníčko, až nám bylo vedro, ale zvládly jsme to. Za odměnu jsme se stavily na nanuka na Havlovickém hřišti. Výprava se moc vydařila!

Tříkrálová sbírka 9.1.2016

Charitou Česká republika pořádaný 16. ročník celostátní dobrovolnické sbírky. Letošního koledování se za úpické skauty účastnily 2 skupinky složené z Fialek v doprovodu Borůvek a 3 skupinky Krahujců. Do pěti pokladniček se podařilo vybrat celkem 10007,- Kč. Děkujeme všem dárcům z Úpice, Radče a Kvíčaly!