2014 – galerie Borůvky

Vánoční setkání družiny Borůvek 27.12.2014

První Borůvčí Vánoce v nové klubovně, chyběla bohužel jen nemocná Pony. Spolu s Fialkami děkujeme Borůvkám, především Melí a jejímu děděčkovi za zajištění a ozdobení vánočního stromečku. A Ježíškovi děkujeme za dárky! ;-)

Betlémské světlo 24.12.2014

Novodobý symbol Vánoc znovu po roce také v Úpici. Děkujeme vám, že jste si pro něj přišli. Těšilo nás, dělat vám radost! =)

Čapkovice Open 20.-21.12.2014

V 11. ročníku obsadili v mladší kategorii Komáři 5. místo, Krahujci skončili ve společném týmu s Borůvkami na 6. místě. Ve starší kategorii získal kmen Imgwivvvingwi bramborovou medaili.

Jedeme pro BS 20.12.2014

Betlémské světélko vyzvedávala družina Borůvek na vlakovém nádraží v Malých Svatoňovicích.

Plzeň! 31.10.-2.11.2014

Výprava za historickými krásami města Plzně a jeho okolí, které jsme prožili s naším spřáteleným střediskem ze Spáleného Poříčí. K tomu kupa zábavy, her a nových přátelství!

2. narozeniny Borůvek 4.-5.10.2014

Družině Borůvek jsou dva roky a tuto významnou událost oslavila kde jinde, než ve své nové klubovně v Husově sboru, kde jsme také poprvé nocovaly! Vaše kostýmy byly legendární, od smíchu mě bolí břicho ještě teď! Díky :-D

V Důlni 19.-21.9.2014

Pohodová třídenní výprava na okraji Úpice, kde jsem se zaměřily zase na něco nového. Vařily jsme, obstarávaly dřevo, učily se s buzolou a ve chvílích volna hrály nejrůznější hry v nádherném přilehlém okolí. Zavzpomínejte na pískovcový lom, "Kukuřičnou díru", "Pána se zlomeným srdcem", závody ve válení sudů, buřtguláš, cestu pro majoránku a mnoho dalšího.

Tábor na sv. Kateřině 26.7.-9.8.2014

Společný tábor úpických Komárů, Krahujců, Borůvek a Fialek na tábořišti královédvorských skautů.

Do kraje pramenů řeky Metuje 27.-29.6.2014

Závěrečná výprava družiny Borůvek do nádherného kraje Broumovského výběžku s vyhodnocením celého školního roku.

Jahodová louka 7.-8.6.2014

Krásná výprava především ve znamení velkého smíchu, poznávání kytiček, rozjímání nad skautskou historií. Pohodou u zapadajícího slunce a usínáním ve světle luny pod širým hvězdným nebem v partě těch, co máme nejraději. A nejlepší na tom všem bylo, že jsme se sešly v plném počtu!

Májová schůzka Fialek a Borůvek 9.5.2014

Krásné sluneční páteční odpoledne jsem strávila na schůzce našich nejmenších Fialek v parku u divadla A. Jiráska a následovala vyjímečná schůzka Borůvek k připomínce konce II. světové války v Úpici a k uctění celkem zapomenuté památky 2 skautů a hrdinů Vladimíra Kuldy a Ljuby Turka. Ti padli v boji za svobodu na SS střelnici na Dlouhých záhonech. Jako doprovod s námi šel můj dědeček, pan Vladimír Horáček, pamětník této hrůzné události, Borůvkám vyprávěl o tehdejší situaci na Úpicku a zodpovídal různé dotazy.

Výprava do Krakonošova 12.-14.4.2014

Prodloužený víkend plný legrace, nových her, kamarádství, dobrodružství a střídání snad všech 4 ročních období prožily Borůvky ve Špindlerově Mlýně.

1. čajový (za)dýchánek Borůvek 22.3.2014

Družina Borůvek založila novou tradici příjemného posezení a čajování s vlastnoručně vyrobenými hrnečky, doplněné čtením dobrodružných příběhů z nádherné knihy Skautské století. Tento první podnik tohoto druhu byl z poloviny také sportovnější akcí, kdy jsme se zapotily i nasmály u hry "Housenky". Těšit se můžeme na další a další čajovny s novými a zajímavějšími příběhy, vyvrcholením a zároveň závěrečnou akcí tohoto školního roku poté bude výprava po stopách A. B. Svojsíka ke hradu Lipnice. :)

Obrácená výprava 9.2.2014

Po nepříjemnostech se zatím neuskutečněnou výpravou do Krkonoš se Borůvky rozhodly pro změnu připravit výpravu ony pro Léňu. Výsledkem byl krásný jednodenní podnik plný veselých a zajímavých her, opékání uzenin a příjemných chvil s opravdovými přáteli. Děkuju holky! :)