2016 – galerie Borůvky

Vyzvednutí Betlémského světla 17.12.2016

V letošním roce se k vyzvednutí Betlémského světla z vlaku v Malých Svatoňovicích přidalo k družině Borůvek i několik Fialek a společně poté světlo, po celý týden až do Štědrého dne, uchovávaly ve svých domovech. Jako nejšikovnější opatrovnice se ukázala Kočička a Pony, po nějakou chvíli světlo také úspěšně opatrovala Mary. Děkujeme panu faráři Hojnému za krásné fotografie z Malosvatoňovického nádraží.

Tábor na sv. Kateřině 30.7.-13.8.2016

Společný tábor úpických Komárů, Borůvek a Fialek na tábořišti královédvorských skautů...pohledem holčičího fotografického oka.

Údolím řeky Běluňky 1.-3.7.2016

Závěrečná a pohodová výprava závěru 4. společného roku družiny Borůvek.

Červnová schůzka Borůvek u řeky 24.6.2016

Vedra uhodila a tak jsme o poslední schůzce školního roku vyrazily k řece Úpě :) .

Popoles 27.-29.5.2016

Pro Borůvky 2. ročník, pro organizátory již 34. ročník Pochodu Pohádkovým Lesem :) . Více fotografií na stránkách střediska Český Brod: http://skaut7.cz/fotogalerie/2016/category/302-popoles.

PJH 21.5.2016

19. ročník tradiční akce malosvatoňovického střediska Přechod Jestřebích hor se vydařil a stejně jako loni nám opět přálo počasí! Možná si přát do budoucna už jen možnost obnovení akce zase na dva dny, ať nejsme tolik závislí na omezeném dopravním spojení :) .

2. výprava do Krakonošova 20.-21.2.2016

Dva roky po první vysokohorské tůře jsme se rozhodly si ji zopakovat! Trasu jsme zvolily stejnou, jen kamarádů jsme sebou pozvaly více. Jen takto drsně adrenalinovou turistiku jsme si nepředstavovaly! I jižní vítr bývá fakt krutý! Hned při vystupování z autobusu na Špindlerovce nás do tváří udeřil brutální vítr a mizivá viditelnost, díky které jsme hned zprvu chvíli hledali trasu. Ještě více opravdová zima přišla v okolí Dívčích a Mužských kamenů, kde se do brutálního větru dalo už opravdu opřít. A my chvílema přemýšleli, zda právě toto není ta chvíle, kdy se člověk má na horách začít modlit... Drsný úsek jsme však vzorně zvládli a hned u přístřešku Pod Smělcem jsme trasu otočili a šli se zahřát do Martinovy boudy, odkud již byla cesta o něco málo pohodovější. Druhý den, po noclehu na Labské boudě, jsme za sněžení a větru prošli přes Vrbatovu boudu na Mísečky, z nich do Špindlu a již za deště a totálně zmáčení busem přes Vrchlabí domů. Na takovýto zážitek jen tak nezapomeneme! Družina Borůvek dokázala, že má kuráž a výdrž...ač bylo počasí nad očekávání hrozné, nikdo ani nepíp! Jsme drsné holky ;-)

Tříkrálová sbírka 9.1.2016

Charitou Česká republika pořádaný 16. ročník celostátní dobrovolnické sbírky. Letošního koledování se za úpické skauty účastnily 2 skupinky složené z Fialek v doprovodu Borůvek a 3 skupinky Krahujců. Do pěti pokladniček se podařilo vybrat celkem 10007,- Kč. Děkujeme všem dárcům z Úpice, Radče a Kvíčaly!