2016 – galerie Krahujci

Vánoční schůzka 17.12.2016

Modrásci, Žluťásci a Bělásci společně oslavili Vánoce! Tentokráte v dívčí klubovně, se spoustou milých, převážně ručně zhotovených dárečků - krásných :))) !

Výprava na Hvězdu 10.12.2016

Dominanta Broumovských stěn skýtá za příznivého počasí nádherné rozhledy, avšak v den výpravy Krahujců tomu bylo přesně naopak. Nicméně dopřáli jsme si jiné radovánky - takovou koulovačku nám mohli závidět snad všichni kluci! A rozdělávání ohně v těchto podmínkách se jen tak také nikomu nepoštěstí :) .

Hájenka u Nového Rokytníku 11.–13.11.2016

Ještě než nastaly mrazy a velká zima, jsme zamířili na poslední přespávačku tohoto roku. Po domluvě s trutnovskými skauty jsme si vypůjčili jejich chatu Hájenku, ve které jsme se nejen ohřáli, ale i strávili společný víkend plný her a zábavy.

Rokle tří nápomocných 22.10.2016

Výprava starých Krahujců s vlčaty směřovala v místa méně navštěvovaná, mezi Bohuslavice a Starý Rokytník.

Volebka pod Jánským vrchem 10.-11.9.2016

Zahajovací výprava nového vlčáckého roku 2016-17 se nadmíru povedla! Chytli jsme vyloženě letní počasí, včetně tropické noci pod širákem, mohli se kochat překrásnými výhledy z česko-polské hranice a zvolili vlčácké vedení našich šestek. K tomu to všechno zvládli s plnou polní bez reptání a i za patří Krahujcům velká pochvala!

Tábor Nesytá 16.-30.7.2016

Druhý oddílový tábor 1. smečky vlčat úpických Krahujců, opět na tábořišti jaroměřských skautů, v táborovém vybavení skautů z Náchoda :) , děkujeme. Dva týdny v duchu výcviku mladých panošů, lahodného vyvařování Kamči s Ivčou a nadměrného vytáčení všudypřítomných klíšťat.

Závody vlčat a světlušek v Červeném Kostelci 3.-5.6.2016

Krajské kolo letošního ročníku se konalo hned "za humny", což bylo velmi milé a příjemné a všechny tři dny byly vskutku strašně bezva. Jen ta umístění našich dvou hlídek nebyla nijak zázračná (i když v rámci bodových rozdílů to vlastně tak špatné nebylo). Trošku škoda - celostátní kolo se koná opět velmi blízko - a to v září v Novém Městě nad Metují! Vítězná vlčata z Červeného Kostelce a vítězné světlušky z Lázní Bělohrad to nebudou mít daleko :) .

PJH 21.5.2016

19. ročník tradiční akce malosvatoňovického střediska Přechod Jestřebích hor se vydařil a stejně jako loni nám opět přálo počasí! Možná si přát do budoucna už jen možnost obnovení akce zase na dva dny, ať nejsme tolik závislí na omezeném dopravním spojení :) .

Závody vlčat a světlušek v Hostinném 7.5.2016

Základní kolo ZVaS skončilo obzvláště pro Krahujce naprosto suprově - dvě hlídky postoupily do krajského kola! Žluťásci a Modrásci si zazávodí zhruba za měsíc v Červeném Kostelci ;). Poděkování za reprezentování našeho střediska patří i Běláskům a Fialkám. Zkušenosti jsou neocenitelné a můžou se výborně hodit do dalších závodů vlčat a světlušek...

Svatojiřská výprava na Čaponce 23.-24.4.2016

Společná výprava Komárů a Krahujců na počest svátku skautského patrona sv. Jiří na odolovské Čaponce. Hooooodně chladná přespávačka, druhý den jsme byli ale už zvyklí a samotné nás překvapilo, jak nízko byla teplota :) .

K rozhledně Na Markoušovickém hřebeni 2.4.2016

Doslova jarní výprava Krahujců na Jestřebí hory s cílem na turisticky atraktivní rozhledně nad Markoušovicemi s nádherným kruhovým výhledem do širokého okolí.

Oddílovka Krahujců 5.3.2016

Společná akce Modrásků, Žluťásků a Bělásků, s příjemným zázemím dívčí klubovny, s hrami a poznáváním našich znalostí.

Jarňačky na Žabárně 21.-23.2.2016

Jarní prázdniny opět bez sněhu, s častými dešťovými přeháňkami. Se zázemím na Žabárně ale i tak velmi příjemně strávená vícedenka Krahujců - děkujeme rtyňským skautům :) !

Oddílovka Krahujců 6.2.2016

Společná akce Modrásků, Žluťásků a Bělásků, zaměřená především na vyhledávačky všeho druhu.

Zimní Komáriáda 24.1.2016

10. ročníku zimní pekáčovací akce se společně zúčastnili Komáři a Krahujci. A tradičně to bylo na Klůčku v Malých Svatoňovicích. Stihli jsme si ve smíšených družstvech zasoutěžit v jízdě na čas, kdo dojede dál, ve štafetě trojic a v bobří štafetě.

Tříkrálová sbírka 9.1.2016

Charitou Česká republika pořádaný 16. ročník celostátní dobrovolnické sbírky. Letošního koledování se za úpické skauty účastnily 2 skupinky složené z Fialek v doprovodu Borůvek a 3 skupinky Krahujců. Do pěti pokladniček se podařilo vybrat celkem 10007,- Kč. Děkujeme všem dárcům z Úpice, Radče a Kvíčaly!