Krahujci

Vítáme tě na stránkách úpických Krahujců!
ŽLUŤÁSCI a MODRÁSCI BĚLÁSCI
Blesk+ Žížala + Lulu  
Saimon Bystrouška
Lukáš Veverka
Želva Budík
Ondra Tonda
Vojta Vašek
Upír Tomáš
Vito Štěpán
Hříbeček  
Máfa  

Razítko KrahujcůZnak vlčat_barevnýZnak skautů_barevný

Jsme kluci chodící do 3.-7. třídy ZŠ (platící pro školní rok 2017-18). V celé republice jsou takto staří kluci pojmenováni vlčata – inspirací pro to byly Kiplingovy Knihy džunglí, hlavně příběhy Mauglího. Celému našemu oddílu (povlčácku správně používáme namísto oddíl smečku vlčat) říkáme úpičtí Krahujci. První generace měla svoji první schůzku 11. září 2008 a dnes se již její potomci Žížala, Blesk a Lulu spolupodílejí na vedení generace druhé, nynější. První schůzka proběhla 12. září 2013.
Pracujeme aktivně systémem šestek (menších družinek), které si drží svá původní pojmenování dle žluté, modré a bílé barvy. Mladší vlčata jsou Bělásci a starší Žluťásci a Modrásci, scházející se v pátek pod dohledem Bleska, Žížaly a Lulu.

Aby se vlče stalo vlčetem (a nezůstalo pouhým nováčkem), je cílem každého ze smečky složit svůj vlčácký slib. To není ale jen tak! Slibu předchází tzv. nováčkovská zkouška, skládající se úplně se základních znalostí o vlčatech a své smečky. Slavnostní akt se pak odehrává pouze jednou za rok, a to u slavnostního slibového ohně na letním táboře. Tak si například mohla většina Modrásků a Žluťásků složit vlčácký slib 6. srpna 2014, či později společně s Bělásky 6. srpna 2015. Další příležitost bude nejdříve až na dalším táboře…

Každý týden chodíme na pravidelné schůzky, na kterých se pokoušíme zlepšit své znalosti a dovednosti. Plníme leckdy náročné úkoly stezky, soutěžíme mezi sebou a hrajeme hry, abychom za každičký úspěch, dobrý čin, kamarádské a rytířské chování mohli získat pochvalu, bodíky, lilijky nebo káerka a dokázat tak hlavně sami sobě, že se chceme stát správnými kluky, kteří nezradí své blízké a známé, ale ani nikoho jiného, kdo třeba jednou bude naši pomoc potřebovat.
A jelikož nemůžeme být stále zavření v klubovně, chodíme i mimo klubovnu ven. No a když se to podaří, alespoň jednou za měsíc se pokusíme absolvovat nějaký zajímavý podnik – výpravu do neznámých míst či větší skautskou akci anebo nějakou tematicky zaměřenou akci.

Níže jsou čtyři kategorie, kam se dál můžeš podívat (Schůzky; Akce; Fotogalerie; Dokumenty). Klikni na obrázek u vybrané kategorie a dostaneš se na požadovanou stránku.

Fotogalerie

Schůzky – kdy jsou a co si s sebou na ně nosit (povinky)

Ikona_blok
Scházíme se pravidelně každý týden v pátek společně od 17.00 – 19.00 hod. takto pouze do prosince roku 2017. V lednu 2018 už se budeme scházet každý pátek rozděleně. Bělásci od 17.00 – 18.30 hod. Modrásci a Žluťásci od 18:30 – 20.00 hod. Víkendové společné akce jsou oznamovány zvadly na úvodní stránce webu.

Fotogalerie

Ikona_digital
A nesmí chybět fotky z naší činnosti. Kliknutím na obrázek přejdeš na kompletní fotogalerii střediska, kde se dále nachází i fotogalerie přímo nás, Krahujců.

Akce, výpravy, výlety

Ikona_kemp
Alespoň jednou do měsíce se snažíme mít nějaký víkendový podnik. Může to být akce v blízkém okolí, stejně tak kdesi dál. Kliknutím na obrázek se podívej na ty proběhlé. U některých zároveň známka (jako ve škole) napoví, jak se která akce dětem líbila.

Dokumenty ke stažení

Ikona_kniha
Po kliknutí na obrázek se dostaneš do krahujčí knihovničky. Obsahuje dokumenty, které by se mohly hodit. Lze si je poté zobrazit či přímo stáhnout.