Krahujci

Vítáme tě na stránkách úpických Krahujců!
ŽLUŤÁSCI a MODRÁSCI BĚLÁSCI
Blesk+ Žížala + Lulu Žížala
Saimon Bystrouška
Lukáš Veverka
Želva Budík
Hříbeček Tonda
Máfa Tomáš
Upír  
   
   
   

Razítko KrahujcůZnak vlčat_barevnýZnak skautů_barevný

Jsme kluci chodící do 6.-8. třídy ZŠ (platící pro školní rok 2019-20). V celé republice jsou takto staří kluci pojmenováni skauti. Celému našemu oddílu říkáme úpičtí Krahujci. První generace měla svoji první schůzku 11. září 2008 a dnes se již její potomci Žížala, Blesk a Lulu spolupodílejí na vedení generace druhé, nynější. První schůzka proběhla 12. září 2013.
Pracujeme aktivně systémem šestek (menších družinek), které si drží svá původní pojmenování dle žluté, modré a bílé barvy. Mladší skauti jsou Bělásci a starší Žluťásci a Modrásci.

Aby se vlče stalo skautem, je cílem každého ze smečky složit svůj skautský slib. To není ale jen tak! Slibu předchází tzv. skautská zkouška, skládající se z různých znalostí a dovedností. Slavnostní akt se pak odehrává pouze jednou za rok, a to u slavnostního slibového ohně na letním táboře. Tak si například mohla většina Modrásků, Žluťásků a Bělásků složit skaustký slib 8. srpna 2019.

Každý týden chodíme na pravidelné schůzky, na kterých se pokoušíme zlepšit své znalosti a dovednosti. Plníme leckdy náročné úkoly stezky, soutěžíme mezi sebou a hrajeme hry, abychom za každičký úspěch, dobrý čin, kamarádské a rytířské chování mohli získat pochvalu, bodíky a dokázat tak hlavně sami sobě, že se chceme stát správnými kluky, kteří nezradí své blízké a známé, ale ani nikoho jiného, kdo třeba jednou bude naši pomoc potřebovat.
A jelikož nemůžeme být stále zavření v klubovně, chodíme i mimo klubovnu ven. No a když se to podaří, alespoň jednou za měsíc se pokusíme absolvovat nějaký zajímavý podnik – výpravu do neznámých míst či větší skautskou akci anebo nějakou tematicky zaměřenou akci.

Níže jsou čtyři kategorie, kam se dál můžeš podívat (Schůzky; Akce; Fotogalerie; Dokumenty). Klikni na obrázek u vybrané kategorie a dostaneš se na požadovanou stránku.

Fotogalerie

Schůzky – kdy jsou a co si s sebou na ně nosit (povinky)

Ikona_blok
Scházíme se pravidelně každý týden v pátek společně od 17.00 – 19.00 hod. takto pouze do prosince roku 2017. V lednu 2018 už se budeme scházet každý pátek rozděleně. Bělásci od 17.00 – 18.30 hod. Modrásci a Žluťásci od 18:30 – 20.00 hod. Víkendové společné akce jsou oznamovány zvadly na úvodní stránce webu.

Fotogalerie

Ikona_digital
A nesmí chybět fotky z naší činnosti. Kliknutím na obrázek přejdeš na kompletní fotogalerii střediska, kde se dále nachází i fotogalerie přímo nás, Krahujců.

Akce, výpravy, výlety

Ikona_kemp
Alespoň jednou do měsíce se snažíme mít nějaký víkendový podnik. Může to být akce v blízkém okolí, stejně tak kdesi dál. Kliknutím na obrázek se podívej na ty proběhlé. U některých zároveň známka (jako ve škole) napoví, jak se která akce dětem líbila.

Dokumenty ke stažení

Ikona_kniha
Po kliknutí na obrázek se dostaneš do krahujčí knihovničky. Obsahuje dokumenty, které by se mohly hodit. Lze si je poté zobrazit či přímo stáhnout.