2017 – galerie Krahujci

Svatojiřská výprava na Čaponce 6.-7.5.2017

Na Čaponce v Odolově proběhlo každoroční pasování na rytíře oddílu. Řád sv. Jiří letos za své kamarádské chování získalo celkem pět členů z družiny Komárů a Krahujců.

Výprava pod Kopnou 25.3.2017

První jarní výprava Krahujců směřovala do oblíbeného lomu. Nechyběly stmelovací, štafetové, závodní, orientační a bojové hry s papkoulemi. Nemohla chybět kuličkiáda. V rámci vlčácké praxe proběhla práce s mapou a buzolou. To vše završeno příjemným slunečným počasím.

Závody formulí, Pan Šifra, Mistr v uzlování 24.-25.2.2017

Soutěžní přespávačka Krahujců s pátečním závodem formulí na okruhu La Vopice, sobotním Panem Šifrou a Mistrem v uzlování. Zábava, týrání mozkových buněk i cvičení skautské dovednosti - 3 v 1.

Bruslení v Radči 11.2.2017

První společné bruslení Krahujců vyšlo víc než skvěle. Poděkování patří Peterovým, kteří nám sklouznutí na vskutku parádním ledu umožnili! A měli jsme štěstí - neboť o tomto víkendu se jednalo pravděpodobně o jedno z posledních bruslení před ohlášeným oteplením.

Zimní Komáriáda 28.1.2017

11. ročník tradiční zimní pekáčovací akce se musel obejít bez Komárů a uskutečnil se pouze pro Krahujce. Také byl konán poprvé na jiném místě, a to zkušebně v Suchovršicích. Soutěžilo se v jízdě na čas, kdo dojede dál, ve štafetě trojic, v bobří štafetě, sjezdu vláčkem a závodu psích spřežení. Nechybělo ani pekáčování jen tak, bez pravidel, a zvláště na konci akce to bylo se zajímavými leteckými kreacemi.

Tříkrálová sbírka 7.1.2017

Mockrát děkujeme všem štědrým dárcům, kteří přijali naše koledníky a smekáme před našimi mrazuvzdornými koledníky z řad Fialek, Borůvek a Krahujců. V letošním roce, stejně jako v letech minulých, zůstávají darované peníze v našem kraji a budou použity pro Hospic v Červeném Kostelci, Dům sv. Josefa v Žirči, Mobilní hospic a další dobročinné účely Oblastní charity. Krahujcům, Borůvkám a Fialkám se letos podařilo vybrat 11190,- Kč.