Borůvky

Znak skautů_barevnýZnak Borůvek_čb

Kdo jsme – Borůvky!
Co jsme – nej!
Jen se na nás podívej.
Krásné, chytré, nebojácné,
to jsme my a to je jasné!
Když to lidi nebaví,
skautky to vždy rozbalí!
Kdo neskáče není skaut!

Družina Borůvek je parta nerozlučných kamarádek navštěvujících druhý stupeň základní školy a první stupeň střední školy. Scházíme se v naší klubovně v Úpici vedle divadla, v suterénu Husova sboru. Pravidelně každý čtvrtek od 18.15 do 20.00 hodin.

Scházíme se od září 2012 a v letošním roce oslavíme společné 4 roky! Za tu dobu jsme prožily spousty společných zážitků, o kterých se můžeš přesvědčit v naší fotogalerii.

Hodně společného času jsme strávily učením se nových věcí o přírodě, čundrování, táboření, sbíraly jsme zkušenosti v první pomoci, hrály divadlo, sjížděly vodu, lozily na stěně… tento rok se ale už připravujeme na přechod ze skautské družiny do roverského kmene, koncem školního roku 2016/17 vykonáme roverský slib a jako rangers se budeme řídit především heslem: „Sloužím!“ 😉 . Takže se více snažíme osamostatnit, učíme se plánovat, organizovat, vzdělávat, hledáme si větší republikové akce, které nás lákají, a při tom všem se zodpovědně připravujeme na vedení vlastní družiny nových malých světlušek, jejichž nábor proběhne v září roku 2017.
Především se ale stále rády smějeme, blázníme a nejdůležitější pro nás je, že jsme spolu a máme se rády. Jedna na druhou se můžeme spolehnout, můžeme se o sebe vzájemně opřít a daly bychom za sebe ruku do ohně!

Dále se v rámci 1. dívčího oddílu rády scházíme se svými mladšími sestřičkami z roje Fialek, u kterých rádcují dvě z našich členek – Melí a Copí.

A kdo mezi nás patří? No přeci Copí, Mary, Šery, Kinka, Lucka, Pony, Žabka a někdy také Benny, Melí či Anet 🙂 .